Rétorika - ÚVOD

23.03.2020

Autor: Mgr. Irena Rozsypalová

Milí pedagogové, milí studenti, milí přátelé,

Toto video jsme před nějakou dobou pořizovali jen tak na zkoušku, chtěli jsme je vylepšit, zatraktivnit a motivovat jím. Dnes, kdy se svět zastavil, kdy jsme všichni v izolaci, kdy máme více času a voláme po různých formách vzdělávání, rozhodli jsme se je nabídnout i v této nedokonalé podobě.

Samozřejmě prioritou je pomáhat v těchto těžkých časech druhým i sobě. Můžeme se zamyslet nad tím, co zlepšit, až se vrátíme do normálního života. Ve videu mluvím o tom, jak je naše společnost morálně rozvolněná. To je pravda, ale když jde do tuhého, a dnes do tuhého jde, umíme být úžasní.

Vlna solidarity a podpory, se kterou se denně setkáváme, dává velkou naději a sílu. A k tomu patří i vstřícné chování, kultivované vystupování a správně zvládnutá komunikace. Jasně, když je zle, nemyslí člověk na to, jak mluví. Ale brzy bude lépe a my se už teď na to můžeme připravit.

Dnes více než jindy si uvědomujeme, jak jsme propojeni, jak potřebujeme kontakty s druhými. Dodejme však těm kontaktům vyšší úroveň. Příjemný pohled, milý úsměv nebo srozumitelné slovo nás nic nestojí, ostatním udělá dobře a všem bude lépe.

K tomu se budeme snažit nabídnout vám inspiraci. Každý týden video a pár řádků, v dubnu se můžeme sejít třeba online k podrobnějším dotazům a až začne normální život, nabídneme vám kurzy přímo u vás ve školách či na univerzitách.

Pevné zdraví vám přeje

Irena Rozsypalová